TRA-TLSC71 - Teleskop Celestron AstroMaster 130EQ

0% of 100
1 299,00 zł
1 056,10 zł (netto)

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące produktu lub chcesz negocjować cenę skorzystaj z poniższego formularza.

Astromaster 130 EQ to teleskop zwierciadlany Newtona o średnicy obiektywu 130 mm i ogniskowej 650 mm. Zwierciadło tej wielkości zbiera 345 razy więcej światła niż ludzkie oko - jest to największy model w serii. Przy światłosile f/5 jest to instrument, który doskonale sprawdzi się przy obserwacjach obiektów głębokiego nieba, takich jak gromady gwiazd, obiekty mgławicowe czy odległe galaktyki. Ponadto w teleskopie o tak krótkiej ogniskowej, dobierając odpowiednie okulary, możemy uzyskać bardzo szerokie pole widzenia. Teleskop ten bardzo dobrze sprawdzi się również przy obserwacjach jasnych obiektów Układu Słonecznego. Zobaczymy m.in. liczne detale na powierzchni Księżyca, plamy słoneczne (konieczne zastosowanie filtra słonecznego), pasy w atmosferze Jowisza oraz cztery księżyce galileuszowe, pierścienie Saturna, fazy Wenus czy tarczę Marsa.

Teleskop mocujemy na montażu paralaktycznym CG-2 przeznaczonym do obserwacji astronomicznych. Po odpowiednim ustawieniu montażu na północny biegun niebieski możemy w łatwy sposób podążać za obserwowanym obiektem w jego ruchu po nieboskłonie. Nogi montażu są rozsuwane, całość zaś jest wystarczająco stabilna by minimalizować drgania podczas obserwacji. W zestawie znajdziemy dwa okulary oraz szukacz typu Red Dot dzięki któremu w prosty sposób możemy nakierować teleskop na interesujący nas obiekt.

Teleskop ze względu na niewielką wagę idealnie nadaje się jako przyrząd przenośny, który możemy zabierać samochodem w rejony o lepszej przejrzystości powietrza z dala od miastaDane techniczne:
układ optyczny: reflektor
średnica: 130 mm
ogniskowa: 650 mm
światłosiła: f/5
waga: 10,89 kg

Wyposażenie:
okular 1: 20 mm 1,25 (32,5x)

art. TRA-TLSC71

Więcej informacji
Jednostka szt.
Czas dostawy (w dniach) 7
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Teleskop Celestron AstroMaster 130EQ
Twoja ocena