TRA-TLSC45 - Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK1025AZ3

0% of 100
1 619,00 zł
$ Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 619,00 zł brutto
(obowiązywała przy zamówieniu co najmniej 1.00 szt.)
1 316,26 zł (netto) Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 619,00 zł brutto
(obowiązywała przy zamówieniu co najmniej 1.00 szt.)

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące produktu lub chcesz negocjować cenę skorzystaj z poniższego formularza.

Lekki, przenośny teleskop soczewkowy o średnicy 102mm i ogniskowej 500mm. Wyposażony w 2" wyciąg okularowy stanowi instrument optyczny umożliwiający uzyskiwanie bardzo dużego pola widzenia. W kombinacji z opcjonalną nasadką kątową 2" i okularami szerokokątnymi możliwe jest uzyskanie pola widzenia niemal 5 stopni (z okularem William Optics SWAN 33mm) - dla porównania tarcza Księżyca w pełni ma ok 0,5 stopnia. Teleskop ten standardowo wyposażony jest w 2 okulary o ogniskowych 25mm i 10mm. Umożliwia obserwacje planet i Księżyca ale jego prawdziwe zalety wykorzystać można pod ciemnym niebem podczas obserwacji rozległych obiektów głębokiego nieba takich jak gromady gwiazd czy obiekty mgławicowe. Tubus zawieszony został na montażu azymutalnym AZ3. Teleskop ten wykorzystać można jako lunetę widokową o dość dużych możliwościach.

System optyczny

Teleskop 1025AZ3 to typowy przykład krótkoogniskowego refraktora achromatycznego. Przy średnicy 102mm i ogniskowej 500mm jest to instrument bardzo światłosilny (f/5). Ze względu na cechy optyczne achromatów o takiej światłosile zalecane jest wykorzystywanie teleskopu do obserwacji szerokich pól przy małym powiększeniu. W skład zestawu wchodzi nasadka kątowa pryzmatyczna 45 stopni oraz 2 okulary systemu Kellnera – 10mm i 25mm.

Montaż

W teleskopie zastosowano montaż azymutalny AZ3. Jest to dość lekka, ale jednocześnie stabilna konstrukcja pozwalająca na obracanie teleskopu w pionie i poziomie, co jest bardzo wygodne przy obserwacjach krajobrazowych. Jednocześnie montaż ten dobrze nadaje się do obserwacji astronomicznych. Niewielka waga montażu pozwala na łatwe przenoszenie całego zestawu. W obu osiach montaż posiada mikroruchy pozwalające na delikatne przesuwanie pola widzenia teleskopu. Montaż ten w komplecie z teleskopem posiada obejmy mocujące, po ich zdemontowaniu i dokupieniu opcjonalnego adaptera 1/4" możliwe jest zawieszenie zwykłego aparatu fotograficznego czy też lunety krajobrazowej.

Wyciąg okularowy

BK1025 wyposażony został w 2" wyciąg okularowy typu Rack&Pinion (wyciąg zębatkowy). Wyciąg ten zakończony jest pierścieniem mocującym ze śrubami zaciskającymi akcesoria 2-calowe. Na korpusie wyciągu znajduje się standardowe mocowanie szukacza Sky-Watcher. Wyciąg ten jest kompatybilny z napędami do wyciągów Sky-Watcher.

Obserwacje astronomiczne

Układ Słoneczny:

Niewielkie twory na powierzchni Księżyca – ale nie mniejsze niż 1,5 km, czapy na Marsie, jeszcze więcej szczegółów w pasach Jowisza, liczne komety, jaśniejsze planetoidy

Gwiazdy:

Około 1,85 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12–12,5 magnitudo, gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 1".

Obiekty mgławicowe

Setki gromad gwiazd, mgławice i galaktyki, wiele obiektów z katalogów Messiera i NGC. Znaczna szczegółowość w mgławicach i gromadach gwiazd. Ramiona spiralne w większości galaktyk niewidoczne.Dane techniczne:
układ optyczny: refraktor
średnica obiektywu: 102 mm
długość ogniskowej: 500 mm
światłosiła: f/5
zasięg: 13,1 mag
wyciąg okularowy: 2 z redukcją 1,25"

Więcej informacji
Jednostka szt.
Czas dostawy (w dniach) 14
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK1025AZ3
Twoja ocena