Jaka lornetka dla dzieci - czym się kierować

Jaka lornetka dla dzieci - czym się kierować
Kategoria Aktualności
Dodane przez Multisort
Wszystkie wpisy tego autora

Jaka lornetka dla dzieci - czym się kierować

Jesteś na etapie wyboru pierwszej lornetki dla dziecka, to świetnie! Przygotowaliśmy krótki, ale rzeczowy poradnik jaką lornetkę dla dziecka wybrać, by nie przepłacić i zobaczyć na twarzy dziecka szeroki uśmiech. Podaliśmy kilka przykładów dobrych lornetek do 100 zł. To wystarczające modele na początek przygody z obserwacją. Koniecznie sprawdź zanim wydasz za dużo.

Lornetka dla dziecka o dużej mocy. Czy to dobry pomysł?

Zdecydowanie nie. Należy unikać lornetek o dużej mocy. Lornetka dla dziecka 6 lat, 7, 8 - powinna mieć maksymalnie 6-krotne powiększenie. Dla nastolatków maksymalnie 8x. Takie powiększenie wystarczy do oglądania ptaków, zwierząt, samochodów lub podczas żeglowania.

Duża moc nie oznacza lepszej jakości obrazu. Wręcz przeciwnie, gdy powiększenie jest za duże:

 • obraz jest niestabilny,
 • dziecko ma trudności z utrzymaniem lornetki w bezruchu. Gdy obraz drga, obserwacja przestaje być przyjemna. To bardzo zniechęcające dla dziecka.

Najlepszy będzie obiektyw o średnicy od 30 mm do 42 mm. Oznacza to, że lornetka będzie mała i lekka. Im większa średnica, tym cięższa lornetka.

Co oznacza duża źrenica wyjściowa w lornetkach dla dzieci

Lornetka o mniejszej mocy będzie mieć większą źrenicę wyjściową. Co to oznacza? Obraz będzie jaśniejszy w słabym oświetleniu i co najważniejsze dziecko z łatwością dopasuje okulary do oczu. Duża źrenica wyjściowa w lornetkach dla dzieci oznacza:

 • komfort użytkowania,
 • pełny obraz bez ciemnych pierścieni.

Zwróć też uwagę na minimalną odległość między źrenicami w lornetkach dla dzieci. Jeśli Twoje dziecko nosi okulary, może bez nich korzystać z lornetki. Jeśli nosi okulary korygujące astygmatyzm wybierz dla niego lornetkę, w której odsunięcie źrenicy wyjściowej wynosi 15 mm. Jeśli dziecko ma wadę wzroku lepiej wybierz dla niego lornetki z wysuwanymi muszlami ocznymi. Jeśli nosi soczewki kontaktowe nie musisz zwracać uwagę na odsunięcie źrenicy, to nieistotne podczas kupowania lornetki dla dziecka.

Jakie pole widzenia w lornetkach dla dzieci?

Wybierz szerokie pole widzenia. Mniejsze powiększenie w lornetkach dla dzieci oznacza szerszy widok.

 • dziecko z łatwością lokalizuje interesujący go obiekt,
 • sprawnie śledzi szybko poruszające się lub nieregularne obiekty (np. ptaki).

Dobra lornetka dla dziecka powinna być mała i lekka

Dobra lornetka dla dziecka powinna być przede wszystkim lekka i niewielka. Standardowe wymiary są przeznaczone dla większych dłoni, przez co dziecku jest trudno utrzymać stabilną pozycję czy ustawić pokrętło ostrości.

Najlepsza lornetka dla dziecka 6 lat/7 czy 8 - to model kieszonkowy lub kompaktowy. Najlepiej poniżej 500 g. Powinna dobrze leżeć w dziecięcych dłoniach. Lornetka dla nastolatków - model średniej wielkości.

Lekką lornetkę o niedużych wymiarach dziecko z łatwością utrzyma. Nie zmęczy się też, nosząc ją na szyi (pomocna tutaj okaże się smycz, wybieraj modele lornetek z możliwością zawieszenia na szyi).

Wodoszczelność i odporność na uszkodzenia mechaniczne równie istotne

Ochrona przed rosą, wilgocią, deszczem, upadkiem - jest bardzo istotna. Każdy, kto ma dziecko, wie o czym mowa. Lornetki podczas zabawy wpadają do wody, uderzają o skalne podłoże w górach, spadają na mokrą trawę itd.

Lornetka dla dzieci - cena

Profesjonalna lornetka dla dzieci o najlepszych parametrach to zbędny wydatek, rzędu kilkuset złotych. Na początek zupełnie wystarczy prosty model w niższej cenie. Na start nie warto wydawać dużej sumy, dziecko zadowoli lornetka za 40 zł, która pozwoli mu obejrzeć interesujący teren, obiekt.

Dobra lornetka do 100 zł

Jeśli szukasz dobrej lornetki do 100 zł, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję: Lornetka dla dzieci National Geographic. Jest idealna dla dzieci, które zaczynają przygodę z lornetkami, traktują to jako zabawę, ale też chcą czerpać satysfakcję z obserwacji. Służy zarówno do zabawy, jak i edukacji. Rozwija ciekawość dziecka i daje mnóstwo radości.

 • Bardzo mała, kieszonkowa lornetka. Wymiary: 105x90x40 mm.
 • Bardzo lekka - jedyne 110g.
 • Powiększenie 3x, obiektyw o średnicy 30 mm w pełni powlekany powłokami antyrefleksyjnymi dla zwiększenia sprawności optycznej lornetki dla dziecka. Duże pole widzenia i komfortowe prowadzenie obserwacji.
 • Duża źrenica wyjściowa 10 mm ułatwia w dużym stopniu dzieciom prowadzenie obserwacji.
 • Gumowe muszle oczne zapewniają wygodny parametr odstępu źrenicy oraz pozwalają na prowadzenie obserwacji w okularach.
 • Czułe pokrętło ustawienia ostrości - możliwość ustawienia ostrości zarówno dla obiektów w pobliżu, jak i oddalonych.
 • Korpus wykonany z przyjemnego w dotyku tworzywa z wyprofilowaniami ułatwiającymi pewne trzymanie lornetki w czasie obserwacji.
 • Wyposażenie: pokrowiec z uchwytem do paska, smyczka, ściereczka do czyszczenia optyki.
 • Ciekawa kolorystyka.

Lornetka dla dzieci National Geographic 3x30

Zobacz więcej lornetek do 100 zł

Mamy więcej ciekawych propozycji lornetek do 100 zł, które mają dobre parametry, zapewniające duże pole widzenia i wygodną obserwację. Dostępne w kolorach dla dziewczynki i chłopca: różowe, niebieskie, żółte, zielone.

Lornetki do 100 zł dla dziecka

Masz więcej pytań? Chętnie na nie odpowiemy. Jesteśmy często pytani: jaką lornetkę dla dziecka wybrać? stąd pomysł na ten wpis. Potrafimy doradzić, bo wiemy jakie potrzeby mają dzieci i ich rodzice. Śmiało, pytaj. Przejdź do lornetki dla dzieci sklep - kontakt